دسته بندی ها

تولید قطعات پیش ساخته
نرده استیل

کفسابی و مزایای آن چیست ؟

کفسابی و مزایای آن چیست ؟پس از احداث ساختمان و نصب در و پنجره‌ها و نصب کف‌پوش نوبت به رنگکاری دیوار‌ها و تزئینات نمای ساختمان می‌رسد. عمل کفسابی تقریبا در این مرحله اهمیت پیدا می‌کند. کف‌سابی تا حدودی جنبه تزئینی دارد و به زیبایی ساختمان و جلوه بیشتر آن کمک می‌کند البته نمی‌توان گفت که صرفا این عمل جنبه زیباساری دارد. بعلاوه عمل کفسابی تنها برای ساختمان‌های نوساز انجام نمی‌شود و می‌توان هر زمان که قصد داشتید کف خانه، پارکینگ، مغازه و ... مانند آینه برق بزند، به شرکت‌های مربوط به این کار مراجعه و اقدام به کفسابی یا سنگ سابی کنید.
باید توجه داشت که اسمی که بر روی این کار گذاشته شده درواقع کف: کفپوش‌ها از هر جنس بتن،سنگ،سرامیک، تراورتن و ... ساب: ریشه فعل سابیدن است، با وجود آنکه عمل کفسابی مربوط به چند دهه اخیر است و مانند سایر مراحل ساخت و ساز به شیوه مدرن از کشورهای غربی راه خود را به صنعت ساخت و ساز در ایران بازکرده اما کلمه کفسابی معادل کلمه polished floor بوده که قدمت آن به سال‌های دور بازمی‌گردد. نوعی از همین کار در قرن‌های گذشته برای جلا دادن به کف و ستون‌های‌ سازه‌های کهن انجام می‌شده از آنجا که اغلب بناها از جنس سنگ بودند و تراش‌کاران و سنگ‌کاران با ابزار‌های ابتدایی اقدام به سابیدن بناهای سنگی و جلا دادن آنها میکردند
  خدمات کفسابی نیازمند اطلاعات کافی از جنس کف‌پوش‌ها و شناخت کار با سنگ‌های متعدد و تجربه کافی در زمینه دستگاه‌هایی که اقدام به سمباده زدن کف میکنند خواهد بود. جنس تیغه این دستگاه‌ها اغلب از الماس است و با توجه به جنس کف انواع دستگاه‌های مختلف را برای این منظور استفاده میکنند. بعلاوه در مراحل بعدی برای صاف کردن درزها و برق انداختن کف با توجه به جنس کفپوش از مواد شیمیایی مخصوصی استفاده میشود که کفساب باید اطلاعات جامعی در باره انواع و کاربردهای آنها داشته باشد.
عمل کف‌سابی در ابتدا به منظور پاک‌سازی کف از آلودگی، رنگ، چسب و سپس صاف کردن زمین با دستگاه‌هایی که عملکردی شبیه سمباده دارند انجام می‌شود. در این مرحله با توجه به جنس کف‌پوش اقدامات متفاوتی صورت میگیرد. معمولا کارفرما برای کف‌پوش‌های بتنی لزومی به برق انداختن کف نمی‌بیند و صاف شدن کف کفایت می‌کند اما کف‌پوش‌های سنگی و سرامیکی کارفرمایان را وسوسه میکند که کف را برق انداخته و ساختمان را به بنایی با شکوه تبدیل کنند.
کفسابی چیست

امروزه سه روش برای پرداخت سنگ و برق انداختن آن وجود دارد:
  • بوفینگ یا پودرهای پرداخت سنگ یا ترکیبات آن
  • سنگ‌سابی با الماس
  • کریستالیزاسیون و استفاده از پوشش‌ها
ممکن است یکی از روش‌ها و یا مجموعه‌ای از آنها بسته به نوع سنگ مورد استفاده قرار گیرد. پودرها و ترکیبات آن معمولا از ترکیبات آلومینیوم‌دار و اکسید قلع درست می‌شود که بر روی سنگ تاثیر میگذارد و باعت درخشندگی آن می‌شود. روش‌های دیگری وجود دارد که پوششی مانند موم بر روی سنگ ایجاد میکند و از موادی مانند یورتان، اکریریک یا پلیمرهای دیگر استفاده می‌شود. امروزه کفسابی تخصصی است که باید آموزش‌داده شود و کفساب مهارت‌های لازم برای این کار را بدست آورد. هر کفساب باید دوره‌های تخصصی مربوط به کفسابی را بگذراند و سپس به دوره کارآموزی برود تا تجربه کسب کند. در ادامه باید کارکردن با دستگاه را بیاموزد. پس از آن باید نوع سنگ‌ها و جنس آنها را بشناسد و در آخر باید کفسابی ایتالیایی را یاد بگیرد. کفسابی ایتالیایی همان روشی است که باعث درخشندگی سنگ‌ها میشود.


تمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب