دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
شومینه الکلی

شومینه الکلی

شومینه‌ی الکلی شومینه‌ای است که با مصرف سوخت اتانول (نوعی الکل) کار می‌کند و مانند دیگر شومینه‌ها، هدف اصلی استفاده از آن گرمایش می‌باشد. همانند دیگر مدل‌های مختلف شومینه دارای مزایا و معایب خاص خود می‌باشد. بدیهی است که برای انتخاب یک نوع شومینه، باید تمامی مزایا و معایب انواع مختلف آن را در نظر بگیریم و با سنجش آن نسبت به موقعیت خود، دست به انتخاب بزنیم. بنا بر این در این نوشتار به ویژگی‌های مختلف شومینه‌های الکلی (مزایا و معایب) پرداخته‌ایم تا بتوانید شناخت کاملی از این نوع خاص از شومینه داشته باشید.

مزایای خرید شومینه الکلی

  • یکی از اصلی ترین و بهترین مزیت‌های شومینه‌های الکلی آن است که به دودکش احتیاجی ندارند. بنا بر این شما در انتخاب جای این نوع شومینه آزادی عمل دارید و می‌توانید هر زمان که خواستید نیز جای آن را تغییر بدهید. خوبی این ویژگی شومینه‌ی الکلی در همین است که در هنگام تغییر دکوراسیون می‌توانید جای آن را تغییر دهید.
  • مزیت مهم دیگر از شومینه‌های الکلی این است که سوختن الکل یا اتانول، دود خطرناکی تولید نمی‌کند. بر خلاف نوع چوبی، سوختن الکلی هیچ نوع دود خطرناکی برای انسان تولید نمی‌کند و در واقع دلیل آن که این نوع شومینه نیازی به دودکش ندارد همین موضوع می‌باشد. محصول سوختن اتانول در واقع آب و کمی کربن دی اکسید می‌باشد.
  • مزیت دیگر شومینه‌های الکلی این است که هیچ گونه خاکستری تولید نمی‌کنند. در واقع الکل یک سوخت مایع است که بعد از سوختن کاملاً به گاز تبدیل شده و هیچ چیزی از خود به جا نمی‌گذارد. بنا بر این جدا از این که از تمیز کردن مرتب شومینه راحت هستید، بر خلاف شومینه های هیزومی و چوبی خاکستر و دوده‌ای تولید نمی‌شود تا دیوارها و یا زمین خانه‌تان را کثیف کند.
  • مزیت آخر شومینه‌های الکلی که قصد داریم به آن اشاره کنیم، سهولت استفاده و روشن کردن این نوع شومینه‌ها می‌باشد. در حالی که برای روشن کردن شومینه‌های هیزمی دردسرهای زیادی وجود دارد، روشن کردن شومینه‌های الکلی بسیار آسان است و با یک فندک بلند به راحتی امکان پذیر می‌باشد.

معایب شومینه‌های الکلی


یکی از مهم ترین معایب شومینه‌های الکلی این است که در انجام وظیفه‌ی اصلی خود چندان موفق نیستند؛ هدف اصلی شومینه‌ها گرم کردن خانه و فضایی که در آن قرار دارند می‌باشد، اما شومینه‌های الکلی معمولاً گرمای کافی برای این کار تولید نمی‌کنند و از این نظر نقص دارند. گرمای تولید شده توسط این نوع شومینه بسیار نزدیک به گرمای تولید شده توسط رادیاتورها یا شوفاژها می‌باشد.
با وجود این که این نوع شومینه نیازی به دودکش ندارد، اما به هر حال برای سوختن از اکسیژن موجود در خانه استفاده می‌کند و حتماً باید راهی برای این که هوای تازه وارد خانه شود، پیدا کنید. این موضوع هم چنین باعث می‌شود تا نتوانید از شومینه‌های الکلی به صورت متوالی استفاده کنید و بعد از یک ساعت یا کمی بیشتر مجبور به خاموش کردن آن می‌شوید.

نتیجه گیری در مورد خرید شومینه های الکلی


خب همان طور که در ابتدا عرض کردیم، هدف از این نوشتار این بود که با همه‌ی مزایا و معایب این نوع شومینه آشنا شوید و قبل از انتخاب همه‌ی جوانب را بسنجید. در نهایت این خود شما هستید که می‌توانید تشخیص دهید که چه چیزی برایتان مناسب است.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب