دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی

استفاده از پارتیشن های آلومینیومی در طراحی دکوراسیون داخلی ادارات و حتی منازل به سرعت در حال گسترش است. پارتیشن های آلومینیومی روشی ساده و با مزایای بسیار زیاد برای جداسازی فضاهای داخلی خانه فراهم کرده‌اند. علت گسترش و محبوب شدن این نوع پارتیشن‌ها این است مزایای منحصر به فردشان باعث برتری آن‌ها نسبت به انواع دیگر پارتیشن از جمله پارتیشن های چوبی و پلاستیکی شده است. در این نوشتار به بحث ویژگی‌های مختلف و مزایای پارتیشن های آلومینیومی می‌پردازیم.

مزایای پارتیشن های آلومینیومی


پارتیشن های آلومینیومی نسبت به انواع دیگر پارتیشن وزن بسیار کم‌تری دارند و جابه‌جایی آن‌ها بسیار آسان است. همان طور که احتمالاً می‌دانید آلومینیوم نسبت به فلزات دیگر، چگالی بسیاری کمتری دارد و وزن آن نسبت به آن‌ها چندین برابر کم‌تر است، در حالی که همان ویژگی‌ها از قبیل مقاومت بالا را نیز داراست. قرارگیری و ثبات پارتیشن های آلومینیومی نسبت به انواع دیگر پارتیشن‌ها راحت‌تر و بهتر است. هم چنین ساخت و نصب آن‌ها بسیار سریع‌تر و آسان‌تر می‌باشد.

به طور کلی پارتیشن‌ها به خاطر سرعتی که در نصب دارند معروف هستند، این مورد درباره‌ی پارتیشن های آلومینیومی چندین برابر است. هزینه‌ی ساخت و نصب آن‌ها نسبت به انواع دیگر بسیار کم‌تر است. به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از پارتیشن های آلومینیومی مقرون به صرفه تر می‌باشد. و این نکته هم بسیار مهم است که نسبت به پارتیشن های چوبی در برابر آتش‌سوزی مقاومت بیش‌تری دارند. هم چنین اگر در آینده این نوع پارتیشن‌ها دچار آسیب دیدگی بشوند، ترمیم و تعمیر آن‌ها به نسبت کار آسان‌تری است. مهم تر این که جا به جایی و ایجاد تغییرات نیز در پارتیشن های آلومینیومی آسان‌تر است.

ویژگی‌های مورد نیاز در محل نصب پارتیشن


شرایط اتاق و فضایی که می‌خواهید در آن پارتیشن‌ها را نصب کنید، نوع مواد انتخابی را مشخص خواهد کرد. به طور مثال اگر به دنبال پارتیشن های دائم هستید؛ و پول، زمان و فضای مورد نیاز را دارید می‌توانید از پارتیشن های آجری یا بلوکی استفاده کنید. البته دقّت داشته باشید که کفپوش اتاق نیز باید دارای استحکام کافی باشد. هم چنین اگر سقف یا کفپوش اتاق موج دار است یا خیلی تراز نیست، می‌توانید از پارتیشن های چوبی استفاده کنید. این پارتیشن‌ها خاصیت خم شدن و تغییر شکل دادن دارند که باعث می‌شود تا مشکل تراز نبودن را حل نمایند. در بیشتر ادارات و در بیشتر شرایط موجود می‌توان از پارتیشن های آلومینیومی استفاده کرد؛ چرا که دیگر بیشتر ادارات مشکل تراز نبودن سقف یا کف‌پوش و یا موج‌دار بودنِ آن‌ها را ندارند. فقط باید دقّت داشته باشید که این نوع پارتیشن‌ها انعطاف‌پذیریِ چوب را ندارند. در برخی از پروژه‌ها از ترکیب چوب و آلومینیوم استفاده می‌شود که این ایده می‌تواند راه گشای بسیاری از مشکلات و ایرادات موجود باشد.

نتیجه گیری


به نظر تا این جا متوجه شده باشید که انواع مختلف پارتیشن‌ها برای اهداف مختلفی به کار می‌روند. مزیّت اصلی پارتیشن های آلومینیومی این است که در اغلب شرایط مختلف محیطی جواب می‌دهد. یکی دیگر از علل افزایش محبوبیت و گسترش استفاده از این نوع پارتیشن‌ها نیز همین موضوع است.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب