دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
برش بتن

برش بتن

برش بتن در مقابل بحث تخریب بتن قرار دارد. درواقع زمانی که بتن‌ریزی سازه به هر دلیل به مشکل برمی‌خورد دو راه پیش روی ماست. اول تخریب سازه است. راه دوم برش دادن بتن است. خاصیت بتن پس از شکل‌گیری آن است که در اثر ضربه با توجه به پیوستگی در سراسر بافت بتن پخش شده و ترک‌هایی در بتن ایجاد میکند و باعث تخریب کلی آن و فروپاشی سازه می‌شود. راه حلی که به جای تخریب ضربه‌ای می‌توان به کار برد استفاده از روش‌های برش بتن است که علاوه بر دقت بالا‌تر، ایمنی بالاتری دارد و به ساختار بتن لطمه وارد نمیکند.

در چه زمانی نیاز به برش بتن داریم؟بتن پس از گیرایی، خاصیت شکل‌پذیری خود را از دست میدهد. بنابراین اگر قسمتی از سازه احتیاج به تغییر پیدا کند تنها راه، برش دادن بتن است. ممکن است در مقطعی از پروژه با تغییرات ساختاری مواجه شویم. برای جلوگیری از هزینه‌های بالای تخریب به سراغ برش‌کاری می‌رویم. ممکن است در زمان اجرای بتن ریزی به دلیل شرایط سخت کار، عمل بتن ریزی دقیقا طبق نقشه پیش نرود و نیاز به اصلاح داشته باشد و یا در هنگام نقشه‌خوانی اشتباهی رخ دهد، در تمامی این موارد تنها راه پیش رو برش بتن است. با توجه به هدف برش روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد.
به طور کلی میتوان دو روش را برای برش بتن و کرگیری نام برد. Core به معنای مغزی اصطلاحی است که هنگام کار با دریل مورد استفاده قرار میگیرد، (Core Drilling Machines) و کرگیری برای ایجاد سوراخ‌های دایراه‌ای شکل درون بتن مسلح، قطعات پیش ساخته و ... استفاده میشود.

روش اول برش برای سقف‌های بتنی کم ضخامت است که با ایجاد سوراخ و استفاده از کاتر الماس (Cutter machines) شکاف مورد نیاز را ایجاد میکنیم.

روش دوم برای بتن با ابعاد بزرگ است که برش سیمی نام دارد. سیم از یک طرف به بتن و از طرف دیگر به دستگاه برش متصل است. برش‌ها نیز یا عمق است که با دستگاه فرز و تیغه الماس sintered diamond blade انجام می‌شود، یا برای ایجاد برش‌های عمیق‌تر باید از اره بتن مرطوب یا تیغه اره الماس لیزری بتن استفاده کرد.
برش سیمی یکی از جدید ترین روش‌هاست . ابتدا این روش در معادن اجرا میشده اما امروزه با تولید انواع سیم برش بتن می‌توان در هر شرایطی بتن‌های عظیم را به هر اندازه‌ای که لازم است برش دهیم. این روش آلودگی صوتی کم تری دارد و دقت اجرایی بسیاری خوبی دارد. عمود بری نیز روشی است که برای بتن‌هایی مناسب خواهد بود که دیوار پشتی آزاد داشته باشند. دستگاه عمودبر (Wall Sawing machines) روی دیوارهایی که به شکل عمودی قرار گرفتند نصب می‌شوند. دقت بالایی دارد و سطح صافی را پس از برش تحویل می‌دهد.
استفاده از کتراک برای برش سنگ در مواردی استفاده میشود که سایر روش‌ها امکان پذیر نباشد. کتراک پودریست که در صورت مخلوط شدن با آب تا چندین برابر افزایش حجم می‌دهد و باعث ترک خوردن دیواره‌ها می‌شود. آخرین روش و قدرتمندترین دستگاه برش بتن دستگاه اسپیلتر است. این دستگاه در هر شرایطی کار می‌کند، در اعماق آب یا داخل تونل سخت‌ترین سنگ‌های جهان را برش می‌دهد. َ
برش مناسب، برشی است که با سرعت بالایی اجرا شود، متناسب با نوع برش و شرایط کار ، دستگاه مناسب انتخاب شود، آلودگی صوتی کم‌تری ایجاد شود، به فونداسیون ضربه وارد نشود، محدودیت در ابعاد برش وجود نداشته باشد و برش با دقت بالا انجام شود.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب