دسته بندی ها

تولید قطعات پیش ساخته
نرده استیل


جستجو
پنجره دو جداره

پنجره دو جداره

رشد روز افزون جمعیت کلان شهرها، افزایش تعداد خودروها و به دنبال آن افزایش آلودگی هوا و سرو صدا از جمله دلایلی است که باعث اختراع پنجره های دو جداره در صنعت درب و پنجره شد. پنجره های دو جداره از یک پروفیل یو پی وی سی تشکیل شده است که دو لایه شیشه 6-10 میلیمتر روی آن تعبیه شده است.
در پنجره های دو جداره قدیمی، که نسل اول از سری پنجره های دوجداره فعلی محسوب می شوند، فضای بین دو شیشه با هوا پر شده ولی به مرور خلاء جای هوا را گرفته و امروزه فضای بین دو شیشه گاز آرگون تزریق می شود. این گاز باعث کاهش اتلاف انرژی و انتقال آلودگی صوتی تا 50% می گردد. شیشه دو جداره به میزان قابل توجهی باعث کاهش اتلاف انرژی جهت گرم کردن یا خنک کردن فضای داخل ساختمان می شود.
شیشه های دوجداره مزایای بسیار زیادی دارند از جمله، عایق حرارتی بوده و شار حرارتی آن ها بسیار کم می باشد.باتوجه به اینکه نیمی از نمای هر ساختمان با پنجره پوشیده شده است لذا پنجره های دو جداره صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان 45% را در کل بنا ایجاد می کنند.
این پنجره ها عایق صوتی بوده و به میزان حداقل 30 دسی بل از عبور صوت مزاحم جلوگیری می کنند. همچنین باعث جلوگیری از نم زدگی شیشه و تعریق مزاحم روی شیشه می شوند. جلوگیری از ورود آب، سرو صدا و گرد و خاک به داخل، ایمنی بیشتر نسبت به پنجره های تک جداره قدیمی در مقابل آتش سوزی، انفجار ، ضربه و غیره نیز از ویژگی های پنجره های دو جداره می باشد.
شیشه های قرار گرفته در فریم های پنجره دو جداره، می تواند سند بلاست، سکوریت، لمینیت، دکوراتیو ، پرده ای و غیره باشند. همچنین کرتین وال ها و اسپایدارها که به عنوان پوشش های شیشه ای عظیم برای نمای ساختمان استفاده می شوند می توانند به صورت دوجداره طراحی شوند.

قیمت پنجره دوجدارهقیمت پنجره های دو جداره به نکات زیادی بستگی دارد. علاوه بر ابعاد و مساحت پنجره، تعداد بازشوها، نوع یراق آلات و نوع فریم، نوع دستگیره، نوع پروفیل در قیمت یک پنجره دو جداره بسیار موثر است. بسته به اینکه ساختمان نوسازی است یا بازسازی؛ نوع پروفیل پنجره متفاوت می باشد. پروفیل های طراحی شده برای ساختمان های بازسازی شده، اصطلاحا به پروفیل باز سازی معروف می باشند و پروفیل های طراحی شده برای ساختمان های در حال ساخت به پروفیل های نوسازی معروف می باشند.
در طراحی و ساخت پنجره های دوجداره باید دقت داشت، وجود یا عدم وجود کتیبه در بالای پنجره می تواند علاوه بر تفاوت قیمت نقش موثری در زیبایی و روشنایی ساختمان داشته باشد. درب و پنجره های دو جداره می توانند به صورت کشویی برای فضاهای کوچک ساخته شوند. دیوارهایی که عرض زیادی ندارند یا موانعی در اطراف آن ها برای بازشوی پنجره وجود دارد می توانند از این نوع پنجره ها استفاده کنند.
پنجره های دوجداره قابلیت ساخت به صورت منحنی؛ آرک، دایره و امثالهم را دارد، در نتیجه می تواند در هر سبکی از نما استفاده گردد. در ابتدا ممکن است هزینه پنجره های دوجداره نسبت به پنجره های ساده متفاوت باشد، ولیکن در طول عمر ساختمان این هزینه ها چندین برابر جبران می گردد.

اگر شما هم جزو پیمانکاران این حوزه میباشید و در زمینه پنجره دو جداره فعالیت دارید میتوانید بصورت کاملا رایگان خدمات خود را جهت مشاهده کاربران قرار دهید.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب