دسته بندی ها

فیلتر بر اساس شهر :

نرده استیل
فروش مصالح ساختمانی
تولید قطعات پیش ساخته
کرکره برقی,شیشه سکوریت
مناطق فعال برای سقف شیروانی :


جستجو
سقف شیروانی

سقف شیروانی

سقف در نقاطی که بارش برف و باران زیاد است به صورت شیروانی ساخته می شود. به طور کلی برای اجرای این نوع سقف ها نیاز به قاب بندی یا فریم بندی مناسب در بخش زیرین به عنوان بخش سازه ای می باشد. پس از آن بایستی با عایق بندی مناسب برای رطوبت ، حرارت و گاها صوت ،پوشش دیگری بر روی بخش سازه ای ایجاد شود. در سومین پوشش یکی از انواع مصالح مقاوم در برابر آب قرار می گیرد که به عنوان پوشش نهایی شناخته شده و به طور مستقیم با هوا در تماس است لذا در نوع آن بسیار باید دقت شود.
تقریبا نوع زیر سازی بی ربط به نوع پوشش نهایی می باشد یا ممکن است تفاوت های اندکی با یکدیگر داشته باشد. عمده ویلا ها با سقف شیروانی ساخته می شوند، زیرا سهولت دفع آب در این نوع سقف نسبت به سایر سقف ها بیشتر است لذا مانع تجمع آب در بام و نشت آن از درزهای احتمالی به داخل بنا می شود. همچنین سقف های شیروانی به علت تداعی فرم معروف خانه، بنا را صمیمانه تر و شیک تر نشان می دهند از این رو میان مردم بسیار محبوب هستند. سوله ها نیز به عنوان اماکن صنعتی با مساحت زیادی که در بام دارند به صورت شیروانی ساخته می شوند، زیرا در این حالت به راحتی آب باران در مساحت زیادی از بام تخلیه می گردد.
امروزه در پوشش نهایی این سقف ها از ورق های پرچین سفالی یا شینگل و غیره به جای ورق های حلبی یا حلب ساده ای که که در زمان های گذشته از آن ها استفاده می شده است استفاده می گردد. نوع دیگر مصالحی که برای سقف های شیروانی استفاده می شود، ورق های گالوانیزه می باشد. این نوع ورق ها به علت ضد زنگ بودن و عملیات خاصی که بر روی آن ها صورت می گیرد و همچنین سبک بودن نسبت به بلوک های سفالی بسیار محبوب هستند. کاربرد این ورق ها به قدری زیاد است که در دیوارهای روبه باران، نمای ساختمان و غیره نیز قابل استفاده است. این ورق ها در حالت دکوراتیو خود طرحی شبیه سفال دارند و به رنگ های متفاوت قابل عرضه می باشند. از این رو تقریبا به هر سلیقه ای پاسخگو می باشند.
از مزایای اجرای سقف شیروانی با این نوع متریال، وزن کمتر، هزینه کمتر، هزینه خرید محصول پایین تر و زیر سازی مورد نیاز به شدت ارزان تر می باشد.همچنین ایمنی در زمان نصب و در زمان باد و باران شدید بیشتر بوده و زمان نصب کمتر، زیبایی بیشتر و عامه پسند تر است. تنوع رنگ ، ضخامت و طرح موجود در این ورق های گالوانیزه طرح سفال، انعطاف بیشتری را در اختیار طراحان و معماران برای اجرای سقف شیروانی قرار می دهد.

اجرای سقف شیروانی برای آلاچیق ها یکی از زیباترین و ارزان ترین انتخاب ها می باشد. لذا از آلاچیق ها که فضایی برای تجمع افراد هستند و می توانند به صورت مکانی عمومی در پارک ها نیز استفاده شوند با سقف شیروانی می توان فضایی زیباتر و اقتصادی فراهم آورد.
10
امروزه صنعت معماری علاوه بر استحکام و مقاومتهای ویژه مصالح به کار رفته در نمای ساختمان و ویلاها،توجه زیادی به زیبایی وتنوع رنگ ها و طرح های مصا...
    اقای شکیب  ،  ایران - تهران  ،  تلفن : 02155049967تمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب