دسته بندی ها

تولید قطعات پیش ساخته
نرده استیل


جستجو
شومینه گازی

شومینه گازی

سوختن چوب زیبا و دل‌پذیر است، اما نمی‌توان راحتی کار با شومینه‌ی گازی را نادیده گرفت. در این نوع شومینه شما به جای آن که مدتی درگیر روشن کردن چوب باشید، با فشردن یک دکمه آن را روشن می‌نمایید. در این نوشتار سعی داریم تا در مورد شومینه‌ی گازی و ویژگی‌های مختلف آن سخن بگوییم.

تنها یک چیز می‌تواند از زبانه کشیدن آتش در یک شب زمستانی زیباتر باشد: آن هم آتشی است که نیاز به نگهداری خاصی ندارد، به حداقل تمیزکاری احتیاج دارد و خانه را به خوبی گرم می‌کند. این‌ها همگی ویژگی‌هایی است که در شومینه‌های گازی وجود دارد. البته شعله‌های آبی و تکه چوب‌های غیر طبیعی ممکن است توی ذوق شما بزند، اما این‌ها همه برای مدل‌های قدیمی شومینه‌های گازی است و در انواع مدرن آن، سوختن بسیار طبیعی جلوه می‌نماید. چوب‌ها با قرار گرفتن در مقابل حرارت به رنگ قرمز درمی‌آیند و از آن مهم‌تر، رنگ شعله‌ی آتش شومینه نارنجی و قرمز است که شبیه یک شعله‌ی طبیعی آتش است.

انواع شومینه‌های گازی


شومینه های گازی انواع مختلفی دارند که عبارتند از :
  • شومینه های گازی چدنی
  • شومینه گازی دیواری

از نظر نصب و یا ساخت شومینه، شومینه‌های گازی به سه دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند:

۱) تغییر کاربری: می‌توان شومینه‌های چوبی را به راحتی تغییر کاربری داد و به شومینه‌های گازی تبدیل کرد.
۲) ساخت شومینه‌ی جدید: در قسمتی که هیچ نوع شومینه‌ای وجود ندارد، بایستی یک شومینه‌ی جدید ساخته شود.
۳) ست چوب‌های مخصوص شومینه‌های گازی که در شومینه‌های باز و موجود قرار می‌گیرند.
دو نوع اول برای تأمین گرمای خانه بسیار مناسب هستند و می‌توانید برای گرم نگاه داشتن خانه‌تان روی آن‌ها حساب باز کنید. اما نوع سوم بیشتر برای مقاصد دکوراتیو و ظاهری مورد استفاده قرار می‌گیرد و خیلی نمی‌توان از آن برای گرم کردن خانه استفاده کرد. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که در این نوع بیشتر گرمای ظاهری مد نظر است. هر کدام از این انواع مختلف شومینه‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی دارند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب‌های خود را داشته باشید. حتی در بین اشکال شعله‌ور شدن شومینه نیز می‌توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مزایای شومینه‌های گازی


شومینه‌های گازی در مقابل شومینه‌های چوبی مزایای بسیاری دارند که تا اینجا به یکی از آن‌ها اشاره کردیم. در ادامه نیز به مزایای دیگر شومینه‌های گازی نسبت به نوع چوبی آن می‌پردازیم. در این نوع شومینه شما نیاز به جمع‌آوری و قرار دادن هیزم در آتش ندارید. هیچ گونه خاکستر یا دوده‌ی سیاهی تولید نمی‌شود تا شما مجبور به تمیز کردن آن باشید. هم چنین هیچ بوی دودی در خانه استشمام نخواهد شد. انواع مدرنی از شومینه‌های گازی وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را روشن کنید، مثلاً با یک کنترل از راه دور. هم چنین این نوع شومینه مجهز به ترموستات و سنسورهای اندازه‌گیری درجه حرارت هوا هستند و به وسیله‌ی آن‌ها، به صورت کاملاً اتوماتیک میزان شعله‌ی شومینه را کنترل می‌نمایند. در شومینه‌های گازی بین ۷۵ تا ۹۹ درصد انرژی مصرف شده به صورت حرارت درمی‌آید، در صورتی که این راندمان در مورد شومینه‌های چوبی یا هیزمی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد است که عدد بسیار پایینی محسوب می‌شود.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب