دسته بندی ها

نرده استیل
فروش مصالح ساختمانی
کرکره برقی,شیشه سکوریت
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

آشپزخانه به قلب خانه معروف است. فضایی که زمان زیادی از روز افراد خانواده با آن در ارتباط هستند. همچنین یکی از ملاک های شناسایی خانه ی خوب، آشپزخانه ی آن است. آشپزخانه با مساحت کافی کابینت زمینی و هوایی، می تواند در دکوراسیون خانه نقش موثری داشته باشد. از آن جهت که محیط آشپزخانه مرطوب است ترس از پوسیدگی و خراب شدن کابینت ها یکی از ترس های همیشگی صاحب خانه ها است.
سالیان قبل کابینت ها عمدتا فلزی بودند. در حقیقت فلزی بودن کابینت اطمینانی بود برای دوام و پایداری آن در مواجهه با آب و رطوبت. به مرور زمان کابینت های فلزی دیگر به مقدار کافی زیبا نبودند و سر و صدای ناشی از باز و بستن آن ها به علاوه تغییر شکلشان در دراز مدت از محبوبتشان کاست.
پس از کابینت های فلزی؛ متریال جدیدی به نام mdf وارد دنیای مصالح ساختمانی شد که عمده استفاده آن در کابینت های آشپزخانه بود. متریال ام دی اف نوعی ورق فشرده چوبی می باشد مانند تخته خُرده‌چوب (نئوپان)، تخته‌لایه، تخته فیبر سخت و… که روی آن روکشی از پی وی سی قرار گرفته است. ام دی اف ها دست طراحان را در طراحی های خلاقانه و نوین نسبت به فلز بیشتر باز گذاشتند.پس از ام دی اف، اچ دی اف (HDF) و پس از آن های گلس و ممبران سایر متریال های رایج در کابینت محسوب می شوند.
کابینت های زمینی طبق ضوابط و استانداردهای طراحی باید عرضی معادل 55-60 سانتیمتر داشته باشند تا فضای مناسبی برای کارهای آشپزخانه پدید آورند. همچنین عمق کابینت دیواری 30 - 35 - 45 سانتیمتر باید باشد تا ضمن سرگیر نبودن فضای مناسبی برای قرار دادن ظروف ایجاد نماید. بلند ترین ارتفاع کابینت 200 سانتیمتر می تواند باشد که در فضاهای ویترینی استفاده می شود. ارتفاع کابینت دیواری50 - 70 - 90 سانتیمتر باید طراحی گردد و ارتفاع کابینت زمینی70 - 72 -76 سانتیمتر باید در نظر گرفته شود. هیچ نقطه ای از کابینت نباید دسترسی سخت یا غیر ممکن داشته باشد. فضایی به عنوان پاخور در سراسر کابینت های زمینی در نظر گرفته می شود که اصطلاحا به آن پایه کابینت نیز گفته می شود. پاخور به اندازه کافی باید عقب نشینی داشته باشد تا به آسانی بتوان در طول کابینت فعالیت نمود و حرکت کرد بدون آن که پای شخص به آن گیر کند. پاخور باید در عمق 7-5 سانتیمتری قرار بگیرد.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.