دسته بندی ها

تولید قطعات پیش ساخته
نرده استیل


جستجو
پارتیشن MDF

پارتیشن MDF

واژه‌ی ام‌دی‌اف از سرواژه‌های سه واژه‌ی Medium Density Fireboard ساخته شده و به معنای تخته‌ی فیبری با چگالی متوسط می‌باشد. ام‌دی‌اف در واقع یکی از فرآورده‌های چوبی است و از انواع تخته‌های فیبری به شمار می‌رود. ام‌دی‌اف ویژگی‌ها و مزایای فراوانی دارد و همین موضوع باعث شده که یکی از پرمصرف ترین فرآورده‌های چوبی در تولید محصولات مختلف باشد. پارتیشن‌های ام‌دی‌اف یک نوع خاص از پارتیشن‌های چوبی هستند که از تخته‌های فیبری یا همان ام‌دی‌اف در آن‌ها استفاده شده است. مزایای پارتیشن چوبی را در این صفحه بخوانید

روش تولید ام‌دی‌اف


تخته‌های ام‌دی‌اف در واقع با استفاده از خرده چوب‌ها و انواع مقطوعات چوبی که در بخش‌های مختلف صنعت چوب سازی تولید می‌شود، ساخته و از آن بهره برده می‌شود. به این شکل که تمامی این قطعات در دستگاه ریخته می‌شود و به شکل چیپس یا قطعات کوچک در می‌آید. سپس این قطعات به الیاف تبدیل می‌شوند. الیاف تولید شده با نوعی چسب مخصوص و کمی رطوبت مخلوط می‌شوند. این مخلوط در دمای مناسب پرس می‌شود و در نهایت تخته‌های ام‌دی‌اف به این شکل تولید می‌شوند.

ویژگی‌ها و مزایای پارتیشن‌های ام‌دی‌اف


ویژگی‌ها و مزایای پارتیشن‌های ساخته شده از چوب ام‌دی‌اف در واقع از ویژگی‌ها و مزایای تخته‌های ام‌دی‌اف نشأت می‌گیرد. این پارتیشن‌ها خصوصیات فیزیکی و مکانیکی بسیار خوبی دارند، به طوری که در مقابل دیگر محصولات چوبی دارای بالاترین مقاومت می‌باشند. کار با ابزار با آن‌ها بسیار ساده می‌باشد و به آسانی می‌توان بر روی آن‌ها سنباده زنی را انجام داد. مقاومت بالای تخته های ام‌دی‌اف باعث می‌شود تا آن‌ها در برابر رطوبت نیز مقاوم باشند

در حالی که همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، چوب به تنهایی در برابر رطوبت هوا بسیار آسیب پذیر است و رطوبت یکی از نقاط ضعف چوب به شمار می‌رود. اما فرآیندهایی که بر روی ام‌دی‌اف یا همان تخته‌های فیبری صورت می‌گیرد، باعث می‌شود تا مقاومت آن‌ها در برابر این پدیده بسیار بالاتر برود. تخته‌های ام‌دی‌اف سطوح بسیار صادف و متراکمی دارند و بدون هیچ گونه مشکلی می‌توان بر روی آن‌ها انواع روسازی‌ها، کشیدن روکش‌ها و رنگ زدن را انجام داد و بهترین نتیجه را به علت صافی سطوح گرفت. به همین علت است که بیشتر طرح‌های ام‌دی‌اف ظاهری زیبا و پسندیده دارند و هواداران این نوع تخته‌ی چوبی نیز کم نیستند، خصوصاً در بین طراحان دکوراسیون داخلی. هنگام طراحی، ساخت و نصب پارتیشن‌ها، تخته‌های ام‌دی‌اف مزیت بسیار بزرگی دارند و آن هم این است که کار ابزاری با آن‌ها به خصوص برش و شکل دادن به تخته‌های ام‌دی‌اف بسیار آسان می‌باشد و در نتیجه بر سهولت انجام کار پارتیشن بندی افزوده می‌شود.

نتیجه گیری


به طور کلی می‌توان گفت که تخته‌های فیبری یا ام‌دی‌اف یک شکل جهش یافته از چوب معمولی هستند و بیشتر عیب و ایرادات چوب‌ها در این نوع تخته‌ها از بین رفته است. به همین دلیل است که هم اکنون تخته‌های ام‌دی‌اف یکی از پر استفاده ترین محصولات چوبی در ایران و در سر تا سر دنیا می‌باشند. به همین شکل هم پارتیشن‌های ام‌دی‌اف نیز از این مزایای و ویژگی‌های خوب تخته‌های ام‌دی‌اف بهره می‌برند و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای انجام پارتیشن بندی می‌باشند.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب