دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
شومینه مدرن

شومینه مدرن

در گذشته‌ها مردم با اهداف مختلفی از شومینه‌ها از جمله گرم کردن خانه، گرم کردن آب، پختن غذا، خشک کردن لباس‌ها در زمستان و غیره استفاده می‌کردند. این استفاده‌ها امروزه محدود به گرمایش هوا و استفاده از زیبایی‌های بصری آن شده است. هم چنین خطرات شومینه‌هایی که از سوخت هیزمی یا فسیلی استفاده می‌کرده‌اند بسیار کم‌تر شده و سوخت‌های جایگزین جدیدی نیز برای آن ارائه شده و می‌شود. می‌توان گفت که امروزه، مهم‌ترین دلیل استفاده از شومینه‌ها، استفاده‌های بصری و دکوراتیو از آن‌ها می‌باشد.
باید هم معترف باشیم که هنر طراحی شومینه‌ها به قدری پیشرفت کرده که در بعضی موارد انتخاب نکردن شومینه برای دکوراسیون داخلی خانه بسیار سخت می‌باشد.

در این نوشتار قصد داریم تا نگاهی دقیق تر داشته باشیم به تغییرات و ویژگی‌های شومینه‌های مدرن تا این که به پاسخ این سوال نیز برسیم که چرا هنوز از شومینه استفاده می‌کنیم.

روند تغییرات در استفاده از شومینه


یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین تغییراتی که در شومینه‌ها ایجاد شده، تغییر سوخت آن بوده است. شومینه‌های گازی، الکلی و برقی به بازار آمده‌اند که بسیار کم خطرتر و پر بازده‌تر از شومینه‌های هیزمی می‌باشند. در این بین شومینه‌های الکلی به دلیل آن که هیچ گونه دود سمی و خطرناکی تولید نمی‌کنند، حتی به دودکش هم احتیاج ندارند و همین موضوع دست ما را در انتخاب موقعیت شومینه بسیار باز می‌گذارد. هم چنین شومینه‌های برقی حتی برای کودکان و حیوانات خانگی هم خطرناک نیستند. چرا که شعله‌ی آن اصلاً داغ نیز و با دست زدن به آن اتفاقی نمی‌افتد.اطلاعات و توضیحات شومینه های برقی را میتوانید در صفحه آن دنبال کنید.

هم چنین در سال‌های اخیر و با پیشرفت فناوری، شکل شعله‌های آتش در این نوع شومینه نیز به شدت به واقعیت نزدیک شده تا دلیل مهمی که معمولاً باعث می‌شد تا از انتخاب این شومینه سر باز بزنیم، کم‌رنگ شود. به علاوه این که استفاده از انواع شومینه‌ها بسیار راحت‌تر شده است. در حالی که در گذشته شما باید زمان زیادی را صرف روشن کردن و یا خاموش کردن شومینه می‌کردید، امروزه این اتفاق صرفاً فشار دادن یک دکمه می‌افتد. حتی شومینه‌هایی در بازار هستند که به وسیله‌ی ریموت کنترل یا همان کنترل از راه دور خاموش و روشن می‌شوند. به طور کلی می‌توان دید که استفاده از شومینه‌ها چقدر راحت‌تر شده و خطرات آن چقدر کاهش یافته و همین موضوع، یکی از اصلی‌ترین دلایل کم رنگ نشدن وجود و حضور این سازه در خانه‌های ما شده است.

ویژگی‌های مهم شومینه های مدرن


از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در شومینه‌های مدرن دیده می‌شود و نمونه‌های آن در انواع سنتی و حتی شاید جدیدتر نیز دیده نشود، قابلیت جابه‌جایی یا پرتابل بودن برخی شومینه‌ها می‌باشد.
همان طور که اشاره کردیم، با پیشرفت فناوری، شومینه‌های به بازار آمده که نیازی به دودکش ندارد، چرا که گاز خطرناکی تولید نمی‌کند که نیازی به دفع آن باشد. بنا بر همین ویژگی، شومینه‌هایی با قابلیت جابه‌جایی طراحی شده‌اند که برای دکوراسیون خانه می‌تواند فوق‌العاده باشد. مکان شومینه‌های قدیمی را نمی‌توانستید در هر تغییر دکوراسیون خانه‌تان تغییر بدهید، اما حالا می‌توانید نمای خانه‌تان را در هر تغییر دکوراسیون به صورت کلی عوض کنید. پیشرفت‌های ظاهری و معماری نیز از دیگر ویژگی های مهم در شومینه‌های مدرن می‌باشد.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب