دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
پارتیشن متحرک

پارتیشن متحرک

پارتیشن متحرک به پارتیشن‌هایی گفته می‌شود که با استفاده از یک ریل بر روی کفپوش یا بر روی سقف قابلیت حرکت و جا به جایی را دارا هستند. البته وجود ریل کلی نیست و در بسیاریی از موارد می‌بینیم که پارتیشن‌ها بر روی همان کفپوش نصب می‌شوند و خبری از ریل نیست، اما هم چنان قابلیت تحرک و جا به جایی را دارند. از پارتیشن های متحرک در فضاهای مسکونی و اداری استفاده می‌شود و هدف از استفاده از آن‌ها نیز این است که خواهان این باشیم که دو یا چندین فضا را به صورت موقت از هم جدا کنیم. هم چنین در مواردی که بخواهیم بین دو یا چند فضای مختلف یک دیوار موقت داشته باشیم، می‌توانیم از پارتیشن‌های متحرک استفاده کنیم.

انواع پارتیشن‌های متحرک


معمولاً پارتیشن‌های متحرک را به دو نوع پارتیشن پانلی و آکاردئونی تقسیم می‌کنند. نام این نوع پارتیشن‌ها به مدل ظاهری و شکل جمع شدن آن‌ها اشاره دارد. به طور مثال پارتیشن‌های آکاردئونی به مانند آکاردئون طراحی شده‌اند و جمع شدن یا باز شدن آن‌ها به صورت آکاردئون می‌باشد. این پارتیشن‌ها علاوه بر کارایی بالایشان خصوصاً در منازل و دکوراسیون داخلی خانه‌ها، از لحاظ ظاهری نیز زیبایی خاصی دارند و طرح‌های مختلف آن‌ها به زیبایی دکوراسیون کمک می‌کند.

ویژگی‌ها و مزایای پارتیشن‌های متحرک


همان طور که از اسم پارتیشن نیز به ذهن ما خطور می‌کند، مهم ترین و اصلی ترین ویژگی این نوع پارتیشن قابلیت جا به جایی آن می‌باشد. چنین ویژگی‌ای در محیط‌های مختلف از جمله محیط‌های اداری و یا مسکونی خیلی به کار می‌آید و خیلی مفید واقع می‌شود.
خصوصاً در مورد محیط های مسکونی، شما می‌توانید به سادگی و بدون نیاز به تجربه‌ی خاصی، با جا به جا کردن این پارتیشن‌ها دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر دهید و تغییرات بزرگ و شگرفی در آن به وجود بیاورید. این نوع پارتیشن‌ها معمولاً از جنس‌های مختلفی از جمله چوب، فلز و غیره ساخته می‌شوند.
در مورد منازل مسکونی، بیشتر از پارتیشن های چوبی استفاده می‌شود، دلیل آن هم این است که ظاهر بهتر و زیباتری دارند و از نظر دکوراتیو برای خانه‌ها مناسب‌تر هستند. البته چوب چندین مشکل دارد که مهم ترین آن‌ها عدم مقاومت در برابر رطوبت و حریق است. اما با پیشرفت فناوری و ورود تخته‌های فیبری جدید به بازار (یا همان تخته‌های از جنس ام‌دی‌اف) این مشکلات به حداقل رسیده است و یا دیگر وجود خارجی ندارد. تخته‌های ام‌دی‌اف در برابر انواع فشارهای مکانیکی و فیزیکی خارجی از جمله رطوبت مقاومت بالایی دارند.

موارد استفاده پارتیشن متحرک


بیشتر گفته می‌شود که از پارتیشن‌ها خصوصاً پارتیشن‌های متحرک بیشتر برای جداسازی فضاها در خانه‌ها و محیط‌هایی که متراژ کمی دارند استفاده می‌شود، چرا که پارتیشن‌ها نسبت به دیوارها فضای کمتری را اشغال می‌کنند و به نفع ما هستند. البته این گزاره اشتباه نیست و یکی از استفاده‌های مهم از پارتیشن به خاطر همین موضوع می‌باشد. اما اگر سری به دنیای مد و دکوراسیون داخلی خانه‌ها بزنیم، می‌بینیم که طراحان حتی در خانه‌های بزرگ و مدرن امروزی نیز از پارتیشن استفاده کرده‌اند. دلیل آن هم موضوع زیبایی و ظاهر آن‌هاست که پیش از این در موردش صحبت کردیم. در واقع این پارتیشن‌ها آن قدر طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و زیبایی دارند که نمی‌توان از کنارشان به سادگی عبور کرد.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب