دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
کتابخانه اداری

کتابخانه اداری

بدون شک هر نهاد و سازمانی جهت نگه داری و حفظ اسناد و مدارک مربوط به فعالیت ها و برنامه های بخش های مختلف سازمان و هم چنین کتاب ها و پرونده های مربوط به پرسنل و ارباب رجوع، نیازمند مکان و محل مناسبی به نام کتابخانه اداری است که بدون هیچ گونه دغدغه و ترس از گم شدن و آسیب رسیدن به این مدارک و اطلاعات، آن ها را در این مکان جاسازی نمایند.
کتابخانه اداری یکی از ایده ها و ابتکارات مدرن و جدیدی است که امروزه در هر اداره و سازمانی می توان آن را مشاهده نمود و علاوه بر زیبایی و گیرایی که در فضای داخلی ایجاد می کند، موجب نظم و ترتیب خاصی در تمامی قسمت های سازمان می شود که بسیاری از امورات و فعالیت های پرسنل را تسهیل می بخشد. امروزه بسیاری از مدیران هر سازمانی در جهت تزیین و زیبا سازی بیشتر فضای داخلی محیط کاری خود سعی بر آن دارند تا با هم خوانی ساختن کتابخانه اداری با چیدمان محیط داخلی، فضای ترغیب بر انگیزی را در بخش های مهم سازمان از جمله: اتاق کنفرانس، اتاق مدیریتی و .... ایجاد نمایند.

اهمیت کتابخانه اداری


اهمیت کتابخانه اداری در هر سازمان و نهادی به اندازه ای است که به راحتی می تواند به فضای داخلی آن سازمان نظم و ترتیب خاصی دهد. ادارات و سازمان هایی که خالی از وجود کتابخانه اداری هستند، می توان گفت به یک مکان نامنظم و شلخته تبدیل می شوند که تمامی وسایل و مدارک و اسناد مهم آن سازمان دور از دسترس و مکان مشخصی می باشد. بنابراین هر کتابخانه اداری یکی از لوازم پر اهمیت ادارات به شمار می آید که تمامی مدارک ها و پرونده های پرسنل و حتی ارباب رجوع را به صورت طبقه بندی شده در مکان مجزایی نگه داری کرده و از هر گونه آسیب از جمله: گم شدن، رطوبت، آتش سوزی، گردوغبار و غیره در امان می دارد.

انواع کتابخانه اداری


کتابخانه های اداری که جهت نگه داری از فایل ها و مدارک سازمان ها طراحی و ساخته می شوند در اندازه ها و ابعاد متفاوتی بنا به نیاز سازمان ها وجود دارند که انتخاب هر مدل از آن یک انتخاب کاملا سلیقه ای است که در جهت بهبود و ارتقای سازمان و اهدافش در تمامی محیط های سازمانی یا بر روی دیوار نصب می شود یا در قسمتی از اتاق به صورت ایستاده قرار داده می شود. انواع کتابخانه اداری شامل:
  • کتابخانه اداری در دار
  • کمدهای اداری
  • کتابخانه اداری بدون در
  • کتابخانه اداری دکوراتیو

ویژگی های یک کتابخانه اداری خوب


یک کتابخانه اداری خوب باید بر اساس نیازها و مدارک موجود سازمان های متععد طراحی شود تا بتوان تمامی اطلاعات و اسناد سازمان از پرونده های پرسنل و ارباب رجوع گرفته تا مدارک مربوط به فعالیت های سازمان را در آن بایگانی کرد
از دیگر ویژگی های یک کتابخانه اداری خوب این است که باید طوری طراحی شود تا علاوه بر نگهداری و امنیت تمامی مدارک و پرونده ها، فضای اضافی برای نگهداری وسایل و دیگر تجهیزات سازمان داشته باشد.
یک کتابخانه اداری باید بر طبق اصول و استاندارد های بیرونی سازمان جهت نگهداری پوشه ها و فایل ها و دیگر تجهیزات طراحی شود ارتفاع کتابخانه اداری باید کاملا استاندارد و مناسب باشد تا دسترسی به آن به آسانی صورت گیرد
دارای طرح ها و مدل های متنوع باشد و رنگ بندی های زیبا و جذابی داشته باشد تا علاوه بر ایجاد فضایی جهت نظم دادن به سازمان، دکوراسیون محیط اداری را زیباتر نشان دهد.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب