دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
پتینه کاری

پتینه کاری

نمای داخلی ساختمان یکی از قسمت های اصلی ساختمان و از ارکان مهم برای دکوراسیون داخلی محسوب می شود که نقش زیادی را بر فضای داخلی محیط گذاشته و به راحتی می تواند بر روی روحیات ساکنین آن تاثیر مستقیمی بگذارد. نمای داخلی ساختمان را دیوار ها و سقف آن تشکیل می دهند باید از میزان استحکام و دوام بالایی برخوردار باشند تا بتوان برای سال های متمادی با خیالی آسوده و خالی از هر گونه واهمه ای در آن زندگی و به کار و مشغله خود پرداخت.
استفاده از نقاشی های ساختمانی یکی از کارها و هنرهایی است که به وسیله ی یک نقاش ماهر و کاردان به اصول و قواعد نقاشی ساختمان بر روی نمای داخلی ساختمان از جمله دیوارها و سقف آن، صورت می گیرد و زیبایی و جذابیت خاصی را به دکوراسیون منزل شما می بخشد. یکی از آن دسته از هنرهایی که بر روی دیوارهای داخلی و حتی نمای ساختمان پیده می شود و زیبایی و ظرافت خاصی را با خود پیاده می کند پتینه کاری است که به طور مفصل به تعریف آن می پردازیم.

پتینه چیست؟


قبل از پرداختن به هنر پتینه کاری باید بدانیم که واژه ی پتینه به چه معنا است و چه زمانی ایجاد می شود. پتینه در واقع یک واژه ی هنری است که به وسیله آن می توان نما و ظاهر انواع متفاوتی از اجسام و بافت های قدیمی را رنگ و روی تازه بخشید و آن ها را به گونه ای مدرن نمود. طبق تعریفی دیگر می توان گفت پتینه به رنگ یا بافتی گفته می شود که به مرور زمان کیفیت و زیبایی و رنگ خود را از دست داده باشد و عوامل محیطی موجب فرسوده شدن و کهنه شدن آن شده و باعث تخریب یا زنگ خوردگی آن شده باشد.

پتینه کاری چیست؟


پتینه کاری یکی از فوت و فن های هنری محسوب می شود که با استفاده از رنگ های مدرن و دکوراتیو های منحصر به فردی روی سطوح مختلف نمای داخلی از جمله دیوار ها، کف و حتی محیط بیرونی ساختمان طرح و بافت های جدیدی را ایجاد می کند. پتینه کاری در واقع بخشی از نقاشی ساختمانی محسوب می شود که نقاش یا همان پتینه کار با استفاده از اصول مختص به هنر پتینه کاری بر روی سطوح مشخص شده مانور هنری یا مانور رنگ را می دهد.

این نوع نقاشی از ساختمان که امروزه کاربردهای وسیع تری نسبت به گذشته پیدا کرده است به مراتب زیباتر و دلنشین تر است و رنگ های به کار برده در آن باعث ایجاد فضای متفاوت تری نسبت به رنگ های پلاستیکی و روغنی می شود و فضای داخلی را به مراتب چشم نواز تر و روح بخش تر می کند.

انواع طرح های پتینه کاری

 • طرح های برجسته
 • طرح سنگ
 • طرح ساده
 • کهنه کاری
 • طرح ورق طلا
 • طرح نقره
 • طرح چوب

روش های اجرای پتینه کاری

 • پتینه کاری با اسفنج
 • پتینه کاری بر روی دیوار با پارچه
 • بافت دار کردن دیوار با اجرای پتینه کاری
 • پتینه کاری با استفاده از رنگ برداری
 • پتینه کاری با نوار کاغذی

مزایای اجرای پتینه کاریاز جمله مزایای پتینه کاری نسبت به دیگر رنگ های نقاشی ساختمانی این است که:
رنگ ها و ابزار های خاصی که در پتینه کاری به کار برده می شود متفاوت تر از دیگر رنگ های ساختمانی است و فضای ایده آل تری را ایجاد می کند که بسیار روح بخش و دلنواز تر از رنگ های معمولی است.
اجرای پتینه کاری روی تمامی سطوح امکان پذیر است و می توان آن را بر روی انواع دیوار ها و سقف های مختلف، سطوح فلزی و پارتیشن ها و ... به نحو احسن اجرا کرد
پتینه کاری به راحتی ترک ها و موج هایی که از قبل بر روی دیوار ها و سقف های داخلی ساختمان است را به راحتی می پوشاند
به آسانی قابل شست شو می باشد و هیچ گاه زیبایی و کیفیت خود را از دست نمی دهد
در صورت آسیب دیدن محل پتینه کاری، به راحتی لکه گیری می شود.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب