دسته بندی ها

تولید قطعات پیش ساخته
فروش مصالح ساختمانی
نرده استیل
کرکره برقی,شیشه سکوریت


جستجو
فوم بتن

فوم بتن

بتن‌های سبک با توجه به مزایای بالایی که دارند در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه بوده است. برای کاهش دانسیته یا باید وزن ریزدانه‌ها کم شود یا تخلخل افزایش یابد. افزایش تخلخل با ایجاد کف خارجی نوعی از بتن سبک را ایجاد میکند که فوم بتن نام دارد.
برای تولید فوم بتن نیازی به اتوکلاو ( شرایط بخار با دما و فشار بالا) نیست. نسبت ترکیب آب و سیمان معمولا به ازای 100 کیلو سیمان حدود 45 کیلو آب مورد استفاده است و در فوم بتن 0.6 درصد این میزان افزایش خواهد داشت. مواد مورد نیاز برای ایجاد فوم بتن علاوه بر آب و سیمان و مصالح و افزودنی‌ها مواد کف‌ساز مورد نیاز است. جالب است بدانید که مواد کف‌ساز ترکیبات پیچیده‌ی شیمیایی نسیت بلکه می‌توان از ضایعات حیوانی و کشتارگاه‌ها و صنایع صابون‌سازی و ... برای این منظور استفاده کرد. این مواد مدت کوتاهی پس از تولیدی باید برای ایجاد کف مصرف شوند و این نقطه ضعف محسوب میشود اما در مقابل ضرر کم‌تری برای محیط زیست خواهد داشت. مواد مصنوعی کف‌ساز دارای یون کلر هستند که موجب خوردگی آرماتور‌های بتن مسلح می‌شود. اندازه حباب‌ها 0.3 تا 0.4 میلی‌متر است. مصالح مصرفی برای تولید فوم بتن ماسه سیلیسی با دانه بندی خوب است که باید ریزدانه باشد و در چگالی 800 از 2 میلی‌متر بیشتر نباشد. باید استانداردهای 87-36-77 ASTM رعایت شود و میزان رس از 3 درصد بالا نرود.

آلمان کشوری است که در زمینه تولید فوم بتن به موفقیت‌های خوبی دست یافته. برای ساخت فوم بتن می‌توان از خاکستر بادی استفاده کرد که حدود 30 درصد مواد جامد مورد نیاز اختلاط را تشکیل میدهد. محدوده چگالی فوم بتن تولید شده بسیار گسترده است و می‎تواند بازه‌ای مانند 200 تا 2000 کیلوگرم بر متر مکعب را پوشش دهد. می‌توان فوم بتن با دانسیته kg/m3 1800-1600 تولید کرد که مقاومت مطلوب kg/cm2 250 ایجاد می‌کند که مقاومت خوبی محسوب می‌شود. بتن‌های HPCC با کاربرد مصالح ویژه توانسته‌اند به مقاومت قابل‌توجهی دست‌یابد که در عین سبکی و دیگر مزایا مقاومت بالا را نیز برای سازه ایجاد کند.

کاربرد فوم بتن  • کفسازی برای طبقات

  • مهم‌ترین و سیع‌ترین کاربرد برای فوم بتن است. فوم بتن سبک است و سرعت اجرایی بالایی دارد و عایق است پس 300 کیلو در هر متر مربع نسبت به مصالح رایج سبک‌تر است، عایق حراراتی است و از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند و می‌تواند به دلیل سرعت بالای اجرا پس از اتمام کارهای تاسیساتی برای تمامی طبقات مورد استفاده قرار گیرد.
  • شیب‌بندی پشت بام

  • با یادآوری ویژگی‌های فوم بتن که عایق حرارت و رطوبت است، مقاومت بالایی دارد و سبک است کاملا منطقی به نظر می‌رسد که گزینه مناسب برای سقف ساختمان باشد. چون علاوه بر ایجاد عایق و سهولت اجرا زمان زلزله میتوان 2 مزیت آنرا به خوبی مشاهده کرد. اول به دلیل کاهش بار مرده ساختمان اثر شتاب ناشی از زلزله را میکاهد و دوم بار وزن آوار را کاهش می‌دهد که خود از تلفات می‌کاهد.
  • استفاده به عنوان بلوک‌های غیر باربر

  • دانسیته این بلوک‌ها 650 تا 1100 کیلوگرم در هر مترمکعب است که به صورت بلوک‌های توپر در ابعاد متفاوت ساخته شده و میتوان به ‌عنوان دیوارهای حائل و غیرباربر مورد استفاده باشد و مزیت آن سهولت در اجرا و کاهش هزینه‌های دستمزد است و امکان گچ‌بری پس از نصب را فراهم می‌کند


سایر کاربردهای فوم بتن در دیوار یکپارچه، پرکردن حفرات فاضلاب و تونل، زیرسازی راه‌ها خواهد بود. فوم بتن از دسته مصالحی است که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سازه یعنی استحکام و ایمنی را تامین می‌کند. در برابر آتش سوزی مقاوم است، عایق است و هزینه‌های ساخت را کم میکند. با توجه به مزایای بسیار این نوع بتن تولیدات گسترده آن در آینده دور از انتظار نیست.
اگر شما هم جزو پیمانکاران و مجریان حوزه فوم بتن و بتن سبک میباشید و میخواهید خدمات و محصولاتتان خود را تبلیغ نمایید میتوانید از منوی عضویت اقدام کنید.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.