دسته بندی ها

تولید قطعات پیش ساخته
نرده استیل


جستجو
اجاق گاز

اجاق گاز

اجاق گاز یکی از وسیله های کاربردی در آشپزخانه محسوب می شود که امور پخت و پز و آشپزی را بر عهده دارد. در واقع اجاق گاز یکی از ضروری ترین وسایل منازل محسوب می شود که بدون وجود آن نیمی از فعالیت های اهل منزل مختل خواهد شد. طراحان داخلی و دکوراسیون آشپزخانه، اجاق گاز را یکی از رأس های اصلی مثلث آشپزخانه می نامند که بدون حضور اثر بخش آن آشپزخانه هیچ گونه معنا و مفهومی ندارد. این وسیله خانگی نیز هم چون سایر وسایل و امکانات، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن جوامع امروزی، در مدل ها و برند های مدرنی طراحی و وارد بازار شده است.

امروزه در بازار لوازم خانگی، نمونه های متنوع و بسیار زیبایی از اجاق گاز مشاهده می کنیم که هر کدام با ظرافت خاصی که دارند به عنوان نگین آشپزخانه ظرافت خود را به رخ دکوراسیون آن می کشند. تنوع در طرح و مدل های این وسیله خانگی در بازار امروز به حدی زیاد است که تصمیم گیری شما را در انتخاب بهترین گزینه با مشکل مواجه می کند. البته شکی نیست فضای مورد نظر و هزینه ای که قرار است بابت خرید اجاق گاز پرداخت شود در انتخاب و خرید شما، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

مزایا و ویژگی های یک اجاق گاز خوب


اگرچه استفاده از اجاق گاز، قدمتی دیرینه ندارد اما به سبب ویژگی ها و مزایای بارز آن و همچنین با قابلیت های منحصر به فردی که بر عهده این وسیله پر مصرف می باشد تا حد بسیار زیادی فعالیت های آشپزخانه را نسبت به خود انحصاری کرده است. به گونه ای که باید بیشتر از سایر وسیله های کاربردی در آشپزخانه، نسبت به انتخاب و خرید آن دقت به عمل آید و آن را مطابق شرایط و فضای آشپزخانه خود انتخاب نمایید. از جمله مزایا و ویژگی های یک اجاق گاز خوب به شرح زیر می باشد:
تعداد و اندازه سر شعله های آن در حد بسیار مناسب و استانداردی است. به گونه ای که فضای کمی را اشغال کند.
دارای فندک با کیفیت و مرغوب است که به مرور زمان قدرت و عملکرد خود را از دست ندهد
یکی از مهم ترین ویژگی های یک اجاق گاز خوب این است که دارای ترموکوپل باشد. با داشتن این مزیت چنانچه اجاق گاز شما با وزش باد و یا سر رفتن مواد غذایی و ... خاموش شود جریان گاز قطع شده و مانع از پخش شدن گاز در هوای محیط شود
یک اجاق گاز خوب باید دارای تایمر باشد. تا با تنظیم تایمر سر ساعت مشخص و زنگ زدن آن، نگرانی شما از سوختن غذایتان رفع شود یک اجاق گاز خوب حتماً قابلیت قفل کودک را نیز دارا می باشد.

انواع مدل های اجاق گاز


امروزه اجاق گاز های مدرن و بسیار پیشرفته، با زیبایی و ظرافتی که دارند جایگزین اجاق گازهای قدیمی شده و توانسته اند رضایت مشتریان خود را به نحو احسن جلب نمایند. طرح ها و مدل های متنوع و بسیار شیک اجاق گاز های امروزی سبب شده است تا شما را از خرید هر کدام از مدل های آن پشیمان نکند. با توجه به آن که امروزه اجاق گازهای مدرن و امروزی بسیار مورد توجه خریداران می باشد و این مدل از وسایل خانگی، بیشتر با فضا و دکوراسیون آشپزخانه های مختلف همخوانی دارند، بنابراین ما در این مقاله سعی بر آن داریم شما را با انواع اجاق گاز امروزی آشنا سازیم.
عموماً اجاق گازها به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند که هر کدام قابلیت ها و کارایی های فوق العاده عالی و منحصر به فردی را از خود نشان می دهند.
  • اجاق گاز رومیزی
  • اجاق گاز توکار یا صفحه ای
  • اجاق گاز مبله
  • اجاق گاز طرح فر
  • اجاق گاز فردار
  • اجاق گاز معمولی
هر کدام از مدل های متنوع اجاق گاز از جنس های مرغوب و درجه یک همچون: شیشه، استیل، سرامیک و... ساخته می شوند.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب