دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
شومینه دیواری

شومینه دیواری

با آوردن نام شومینه‌ی دیواری احتمالاً اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد، شومینه‌ای است که در دیوار قرار گرفته باشد. البته تلقی اشتباهی نیست؛ اما تقریباً همه‌ی شومینه‌ها در دیوار قرار می‌گیرند و در این جا منظور از شومینه‌های دیواری در واقع شومینه‌هایی است که بر روی دیوار نصب می‌شوند (اگر به معادل انگلیسی آن wall mounted fireplace نیز دقت کنیم، متوجه می‌شویم که منظور شومینه‌ای است که بر روی دیوار است، نه در دیوار).

این شومینه‌ها که در واقع یک شومینه‌ی برقی هستند، به مانند یک تابلو یا یک بخاری دیواری، بر روی دیوار نصب می‌شوند و کار گرمایشی خانه را به نحو احسن انجام می‌دهند. هم چنین به وسیله‌ی لامپ‌های LED که بر روی این شومینه نصب شده است، تصویری از شعله‌های آتش بر روی این شومینه ظاهر می‌شود تا از نظر نمایی تفاوت چندانی با انواع دیگر شومینه‌ها نداشته باشد. نکته‌ی جالب و پر استفاده‌ی این نوع شومینه این است حتی در هنگامی که شومینه روشن نیست و گرمایی تولید نمی‌کند هم می‌توان از این چراغ‌ها و از این شعله‌ها بهره برد و آن‌ها در کنار خود در خانه به همراه داشت.

ویژگی‌های شومینه دیواری


این نوع شومینه توسط یک کنترل از راه دور یا ریموت، کنترل می‌شود و می‌توان به وسیله‌ی آن، شومینه را خاموش یا روشن کرد، میزان گرمای آن را کنترل کرد و هم چنین وضوح تصویر شعله را نیز تنظیم نمود. گرمای تولید شده در این شومینه‌ها از بالای آن به وسیله‌ی یک فن خارج می‌شود و هوای اتاق را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.
توصیه می‌شود که این نوع شومینه با فاصله از سقف و یا دیگر اشیا قرار گیرد تا آن‌ها مورد تأثیر مستقیم حرارت قرار نگیرند. در برخی از انواع مختلف شومینه‌ها ، رنگ و میزان شعله‌ی مورد نیز قابل کنترل است و همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، می‌توان در هنگامی که حالت گرمایشی شومینه نیز خاموش است، از تصاویر شعله‌های آتش نیز بهره برد.
مهم ترین مزیت و ویژگی این نوع شومینه این است که به دلیل آن دودکشی ندارد و تنها با برق کار می‌کند، می‌توان آن را در هر جایی از خانه که خواستید نصب کرد و حتی هر چند وقت یک بار جای آن را تغییر داد. نمونه‌های مشابهی از این نوع شومینه نیز وجود دارد که به جای بر روی دیوار قرار گرفتن، بر روی زمین قرار می‌گیرند و یا از سقف آویزان می‌شوند که این نکته هم می‌تواند انتخاب‌های شما را در رابطه با این نوع خاص و جذاب از شومینه افزایش دهد.

به دلیل آن که این نوع شومینه از برق یا الکتریسیته به عنوان سوخت استفاده می‌کند، تقریباً هیچ نوع خروجی و گاز سمی خطرناک ندارد و از نظر ایمنی در سطح بسیار بالایی قرار دارد (دلیل آن که این نوع شومینه به دودکش هم احتیاج ندارد همین نکته می‌باشد). این نوع شومینه دارای سنسورهای تعیین درجه حرارت هوا نیز هست و با استفاده از آن می‌تواند به صورت خودکار دمای هوای خانه را مطابق با میل شما تنظیم کند.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب