دسته بندی ها

نرده استیل
تولید قطعات پیش ساخته


جستجو
پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی

یکی دیگر از انواع مختلف جداکننده‌ی فضا در محیط‌های اداری و مسکونی که بیشتر آن از چوب ساخته می‌شود، پارتیشن‌های چوبی نام دارد. پارتیشن‌های چوبی ظاهری یکتا و جذاب دارند و از این پارتیشن‌ها بیشتر در محیط‌های مسکونی استفاده می‌شود. به دلیل قیمت بالای چوب این پارتیشن‌ها آیتم‌های لوکس شناخته می‌شوند و برای همین بیشتر در محیط‌های مسکونی و برای بالا بردن ارزش دکوراسیون از آن‌ها استفاده می‌شود. به عبارت دیگر هزینه‌ی این پارتیشن‌ها کمی زیاد است و آن چنان به درد محیط‌های اداری و شرکت‌ها که به دنبال موارد اقتصادی هستند نمی‌خورد.

ویژگی‌های پارتیشن چوبی


اصلی‌ترین استفاده از پارتیشن‌های چوبی، جداسازی فضا و به وجود آوردن فضاهای مختلف در یک محیط می‌باشد. فرق اصلی میان پارتیشن و دیوار این است که دیوار موقت نیست و به شکلی دائمی ساخته می‌شود. هم چنین پارتیشن به مانند دیوار باری از ساختمان را روی خود حمل نمی‌کند. پارتیشن‌ها می‌توانند به مانند یک در باز و بسته شوند، تا شوند یا به صورت کشویی جمع شوند.

مزایای خرید پارتیشن چوبی


پارتیشن‌های چوبی علاوه بر جداسازی فضاهای یک محیط و ایجاد یک حریم برای محیط‌های مختلف، ظاهری زیبا و بی‌همتا نیز دارند و به محیط یک تِمِ یکتا همانند نصب پارتیشن های شیشه ای می‌دهند. این پارتیشن‌ها سبک هستند و از لحاظ هزینه در مقایسه با دیوار دائم، هزینه‌ی کم‌تری دارند. هم چنین فضای کم تری را نیز اشغال می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود تا فضای بیشتری در اختیار استفاده کنندگان از پارتیشن قرار بگیرد. ساخت و نصب پارتیشن‌های چوبی بسیار آسان می‌باشند و در کم ترین زمین و با استفاده از کم ترین نیرو صورت می‌گیرد.

معایب نصب پارتیشن چوبی


پارتیشن‌های چوبی جز پارتیشن‌های سنتی محسوب می‌شوند و به خاطر همین موضوع معایبی را نیز دارند. این پارتیشن‌ها عایق صدا نیستند و صوت به راحتی از این پارتیشن‌ها عبور می‌کند. هم چنین چوب به راحتی در آتش می‌سوزد، بنا بر این نه تنها این پارتیشن‌های چوبی عایق حریق نیستند، بلکه در صورت وقوع حریق به شعله‌ور تر شدن آن کمک می‌کنند. در مناطقی که هوای مرطوب دارند، نمی‌توان از پارتیشن‌های چوبی استفاده کرد، چرا که به سرعت توسط رطوبت هوا آسیب می‌بینند. در کنار این موضوع، خود چوب نیز ممکن است در مناطق مختلف دچار حمله‌ی حشرات مختلف شود و آسیب ببیند که این نوع آسیب دیدگی به هیچ وجه ترمیم پذیر نیست. با این حال کار تعمیر و جایگزینی پارتیشن‌ها نسبت به مدل‌های دیگر آسان‌تر است.

نتیجه گیری


به صورت کلی پارتیشن‌های چوبی مزایا و معایبی دارند که باید با در نظر گرفتن آن‌ها دست به انتخاب زد. همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، این نوع پارتیشن‌ها شاید خیلی اقتصادی نباشند، اما از نظر دکوراتیو و لوکس بودن ارزش بالایی دارند.
جستجو برای این واژه بدون نتیجه بودتمامی حقوق این وبسایت متعلق به نوسازگستر می باشد.
بهینه سازی و اجرا : کاریزما وب